
sie nabawić się depresji. Wówczas ratunkiem będzie dla nas psychoterapia i odpowiednio dobrane przez terapeutę leki. W skrajnych przypadkach okazać się może konieczna terapia grupowa, dzięki której uzmysłowimy sobie, że nie jesteśmy sami i mamy wsparcie w innych.
Jeśli czujesz się przytłoczony zmęczony a
Dbanie o komfort i zdrowie psychiczne jest bardzo istotne dla naszego codziennego dobrostanu. Jeśli czujesz się przytłoczony, zmęczony, a Twoje samopoczucie uniemożliwia Ci efektywne funkcjonowanie na co dzień, warto rozważyć konsultację psychologiczną.
Psychoterapia, obok farmakoterapii, jest podstawową formą leczenia chorób i zaburzeń psychicznych. W zależności od nurtu psychoterapeutycznego, spotkania z terapeutą mogą przebiegać na różne sposoby. Możliwa jest terapia grupowa, polecana zwłaszcza dla osób doświadczających trudności w kontaktach interpersonalnych oraz terapia indywidualna.
W chwili pierwszego spotkania rusza tzw
Czym różnią się terapia grupowa i indywidualna?
Ta pierwsza skupia się na relacjach pomiędzy uczestnikami grupy. W chwili pierwszego spotkania rusza tzw. proces grupy. Ma on swoją dynamikę i zależny jest od tego, z czym przychodzą poszczególne osoby oraz jakie emocje odzywają się w nich przy kontakcie z drugim człowiekiem. Psychoterapia indywidualna sprawia, że najważniejsza staje się relacja pomiędzy klientem a terapeutą. Dzięki temu klient może przyjrzeć się swoim schematom reagowania, uzdrowić traumy i ponownie zaufać.
Depresja stała się prawdziwą chorobą dwudziestego
Depresja stała się prawdziwą chorobą dwudziestego pierwszego wieku. Dotyka każdego społeczeństwa, bez względu na jego demografię, status społeczny czy finansowy. Każdy z nas może nabawić się tej strasznej dolegliwości, prowadząc tak szalony tryb życia, jak aktualnie jest na nas wymuszany. Kiedy staje się to rzeczywistością, należy czym prędzej udać się po profesjonalną pomoc. Psychoterapia może okazać się zbawienna, a jej doskonałym dopełnieniem będzie terapia grupowa z udziałem innych chorych osób.